Robimy zdjęcia!!!

Robimy zdjęcia! Dla niektórych ludzi sama ta myśl jest przerażająca. Doskonale to rozumiem! Ja też nie przepadam za tym, by stać przed obiektywem aparatu. Ale, bez względu na to, czy lubicie gdy wam robią zdjęcia czy nie, chcę was zapewnić, że wspólnie potrafimy wydobyć z Waszej sesji zdjęciowej ile się da, a fotografie pokażą Was takimi, jacy naprawdę jesteście. Zapamiętajcie więc te kilka porad, a obiecuję, że będzie się działo!

 

DZIELCIE SIĘ ZE MNĄ WSZYSTKIM

Uczciwość to podstawa. Wrażliwość wysoce wskazana. Tylko wtedy będę mogła uchwycić istotę Waszego związku, jeśli pozwolicie mi wejść w Waszą intymną przestrzeń. Przypomnijcie sobie, jak reagujecie na siebie gdy jesteście sami i nie skrywajcie tego. Niech znajdą się tu i głupawy chichot, i ciche, pełne wrażliwości chwile. Ja, rzecz jasna, będę Waszym przewodnikiem podczas tej sesji, ale chcę, żebyście wyszli mi naprzeciw i dali mi jak najwięcej swojej intymności.

NIE POWSTRZYMUJCIE SIĘ

Po prostu bądźcie sobą. To się wydaje oczywiste, ale czasem bardzo trudno jest się temu poddać. Chcę, żeby ton i charakter całej sesji nadało to, co naprawdę jest między Wami, a nie Wasze wyobrażenie o tym, jak ta sesja powinna wyglądać. Lubicie błaznować? Jesteście introwertykami? Chcę na zdjęciach uchwycić te wszystkie ulotne chwile, które w innych okolicznościach uznalibyście za odrzuty z sesji. Nie zachowujcie się tak, jak myślicie, że wypada, chcę Was zobaczyć takimi, jacy jesteście. Prawdziwe emocje są właśnie w tych odrzuconych ujęciach.

UBIERZCIE SIĘ PO SWOJEMU

Ubierzcie się wygodnie, bez poczucia, że należy się ubrać stosownie do okazji. Załóżcie coś, w czym będziecie się czuć pewnie i swobodnie. Mogą to być podarte jeansy albo letnia spódnica, bądźcie sobą!

POSWIĘĆCIE TEMU CAŁY DZIEŃ

Nie będziecie wyglądać uroczo i prawdziwie pod koniec wypełnionego pracą i stresującego dnia. Niech cały ten dzień przebiega spokojnie. Zjedzcie razem obiad, zróbcie sobie drinka, odprężcie się wspólnie robiąc coś, co oboje lubicie. Dzięki temu, kiedy spotkamy się na sesji, będziecie wypełnieni miłością i podekscytowani, i nie potraktujecie jej jak odfajkowanie kolejnej pozycji na Waszej przedślubnej liście rzeczy do zrobienia. Pozwólcie żebym sfotografowała Was w Waszym najlepszym dniu.

ZAPOMNIJCIE O TYM, ŻE SĄ ROBIONE ZDJĘCIA

Nie jesteście tu dla mnie. To ja jestem dla Was, żeby udokumentować Waszą miłość. Obiektyw nie jest po to, żeby pokazać ładne obrazki, ma uchwycić ten najbardziej ekscytujący etap Waszego życia – bycie razem. Bardzo możliwe, że Wasze ostatnie „profesjonalne” zdjęcie to była żenująca fotka z liceum lub przesadnie upozowana rodzinna fotografia. Obiecuję – nic z tych rzeczy, a więc zapomnijcie o tym, że robione są zdjęcia i cieszcie się chwilą.

WYBIERZCIE OTOCZENIE, KTÓRE ODZWIERCIEDLA WASZĄ OSOBOWOŚĆ

Tak naprawdę nie chodzi o samo miejsce, ale o to, jak Wy się w nim znajdujecie. Otoczenie, miejsce czy pogoda drastycznie wpływają na Wasz nastrój, a co za tym idzie, także na nastrój zdjęć. Dlatego chcę mieć pewność, że otacza Was to co kochacie. Może to być Wasz dom albo kwitnąca łąka ,las ,morze lub zamglony szczyt góry, cokolwiek. Ważne, że jesteście w tym Wy.

POSTAWCIE NA SPONTANICZNOŚĆ

Nie mam tu na myśli tylko pogody. Chcę uchwycić Was na łące, w pyle, na nieuczęszczanych ścieżkach, z wiatrem targającym Wasze włosy, gdy pobrudzicie sobie ubranie i we wszystkich innych, niewymuszonych, „nieidealnych” momentach. Gdy zacznie padać, będziemy dalej robić zdjęcia i dobrze się bawić. Ale jeśli przed każdym zdjęciem będziemy musieli przyczesać włosy lub poprawić sukienkę, cały naturalny klimat zniknie bezpowrotnie. Chcę, żeby to było naturalne i szczere, więc postawmy na spontan

ZOSTAWCIE NIEPOTRZEBNE RZECZY W DOMU

Nie bierzcie wielkich toreb ani dodatkowych rzeczy, które “mogą się przydać”. Chcę żebyście czuli się lekko i mieli swobodę ruchów, ponieważ będę fotografować te wszystkie drobne chwile „pomiędzy”. Dodatkowe rekwizyty lub torby utrudniają spontaniczne fotografowanie, minimalizm – to nasza maksyma.

Każda para jest inna, a ja chcę uchwycić te osobliwości, które tworzą parę właśnie z Was dwojga. Obiecuję, że nie będę próbowała wcisnąć Was w jakąkolwiek formę, czy narzucać Wam póz, to raczej ja dostosuję moje metody do Waszych osobowości. Jeśli będziecie pamiętać o tym, co chcę Wam tu przekazać, możemy razem dokonać czegoś wspaniałego.